Thursday, December 24, 2009

Don Juan ja Moliere

W.A.Mozart, H.Berlioz „Don Juan ja Moliere“, koreograaf Boriss Eifman, Boriss Eifmani Balletiteater

Kaasaegne tants klassikalisele muusikale. Kujutas Moliere'i loomas oma surematut näidendit „Don Juan“ ja selle näidendi tegelast, ilmselt pildid kirjaniku enda peas, kuidas tema tegelasega mingid seigad juhtuvad. Tantsukeel oli huvitav, palju hüppeid ja keerulisi elemente, akrobaatikat, jõulisi tõsteid, viskamisi. Kõik oli väga tempokas, selliseid rahulikumaid kohti praktiliselt polnudki. Tantsijad kurnasid ennast nii ära, et mõned üksikud kohad, kus tants ilma muusikata käis, oli üle saali nende mahasurutud hingeldamist kuulda. Palju oli ka vaimukaid kohti, üks vaimukamaid oli stseen, kus Sganarelle toob oma isanda tuju tõstmiseks lõbusad naised majja. Naised istuvad ja söövad laua taga, see kõik on kujutatud ülepaisutatud koomikaga ja tantsu juurde, mis tegelikult väljendub istumises ja kätega vehkimises, aeg-ajalt jalgadega lauale hüppamises ja teineteise mudimises, söömise matkimises. Tegelasi oli natuke raske jälgida, vahepeal läksid naistegelased täitsa segi, kes neist on naine ja kes tütar. Kuskil lavasügavuses tehti vist strippi ka, aga ma olin nii kaugel, et ei näinud täpselt, kas naine oli ikka päris paljas või tal oli lihtsalt nahavärvi kostüüm kleidi all.

1 comment:

  1. Tähelepanu !!!

    minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

    Attention !!!

    my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

    ReplyDelete